İZNİK IŞIKLARINA DALÇIK YAPIMI İÇİN YERİNDE İNCELEME | 3 MAYıS 2021

Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürü Ömer Güzel Orhangazi Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu ile birlikte İznik yolu üzerinde dalçık yapılması planlanan alanda yerinde incelemelerde bulundu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ İznik ışıklarında hayalini kurduğumuz dalçık projemizin, proje aşamasının tamamlandığı ve en kısa süre içerisinde yapımına başlanmasını planladığımız İznik kavşağında, Ak Parti Bursa Milletvekilimiz Zafer Işık, Karayolları Bölge Müdürümüz Ömer Güzel ve İlçe Başkanımız Gökhan Ulusu ile birlikte yerinde incelemelerde bulunduk. Çok önemsediğimiz bu çalışmayı biran önce hayata geçirerek, araç ve yaya trafiğini daha güvenli ve sağlıklı bir hale getirmeyi planlıyoruz.

Dalçık projesi hayata geçiyor

İlçemiz İznik yol üzerinde senelerdir konuştuğumuz bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Karayolları bölge müdürümüz ile bir araya geldiğimiz her görüşmede buranın dalçık yâda batçık yapımı konusunda yaptıkları çalışmalar sonrası dalçık olarak yapımına karar verdiklerini ve projesinin hazırlandığını olduğunu ifade etti. İlçemiz adına çok önemli bir proje olan dalçık projesi sayesinde İznik ışıklarında artık trafik sorunu ortadan kalkacaktır. Sürecin her aşamasını büyük bir titizlikle takip eden vekilimize çok teşekkür ediyorum” dedi.